• et
  • en
  • ru
  • fi
  • lv

Meist

Euroopas ainulaadne vaateratas tõstab Su 120 meetri kõrgusele merepinnast ja avab Tallinna kilukarbisilueti täiesti uuest vaatenurgast. Soovi korral võid lummavat vaadet linnale, merele, Ülemiste järvele ja lennuväljale nautida koos oma seltskonna ja külma šampanjaga.

Nutikas lahendus tagab maailmaklassi kõrguse

Meie vaateratas pakub maailma suurimate vaateratastega võrdväärset vaadet.  Selle tagab nutikas paigutus: vaateratta enda läbimõõt on 45 meetrit, millele lisab kaubanduskeskuse enda kõrgus veel 35 meetrit ja asukoht Sossi mäel täiendavad 40 meetrit. Seega on vaateratta tipukõrgus 120 meetrit üle merepinna, olles sellega teletorni järel kõrguselt teine vaateplatvorm Tallinnas. Ühtlasi on tegemist Euroopas ainulaadse tehnilise lahendusega – hoone katustele on seni vaaterattaid paigutatud vaid Taiwanis ja Jaapanis.

Turvalisuse meistriklass

Turvalisuse tagamiseks on vaaterattaga arvestatud hoone vundamendist saadik. Lisaks on hoone katusele valatud 1500-tonnine betoonist platvorm, mis tasakaalustab vaateratta võnkeid ja tagab stabiilsuse.

Mugav sõit aastaringselt

Skywheel of Tallinn vaateratta 27 ilmastikukindlat gondlit pakuvad turvalist ja mugavat elamust aastaringselt. Suvel töötab gondlites konditsioneer. Igasse gondlisse mahub kuni kuus inimest ja selles on võimalik nii seista kui istuda. Samuti pääseb gondlisse ratastooli ja lapsekäruga. Pakume Sulle ka võimalust sõitu vaid oma seltskonnaga jagada.

Vaateratta ehitajaks on Hollandi pereettevõte Mondial Rides, kellel on üle 100 aasta pikkused kogemused. Sadamakraanade ehitamisega alustanud ettevõte on viimased 30 aastat keskendunud vaaterataste tootmisele. Kuulsaim Mondiali konstrueeritud vaateratas asub Pariisis Concorde’i väljakul.

Vaateratta rajamist toetab Euroopa Regionaalarengu fond

Taevapark OÜ poolt rajatud SuperSkypark on regiooni suurim siseruumides kogupere meelelahutuskeskus. Hoone katusele kerkiv Euroopas ainulaadne vaateratas lisab vürtsi Tallinna kilukarbisiluetile ning avab Tallinna, 120 meetri kõrguselt, täiesti uuest vaatenurgast.

Super Skypark tõstab Eesti kui sihtkoha mainet pereturistide hulgas ja meelitab aastas Tallinna vähemalt 45 tuhat turisti ning loob üle 80 uue töökoha.

Euroopa Regionaalarengu Fond toetab vaateratta rajamist 1,44 miljoni euroga.