• et
 • en
 • ru
 • fi
 • lv

Korduma Kippuvad Küsimused – batuudisokid

NB! Kogupere meelelahutuskeskus Super Skyparkis on atraktsioonide kasutamine lubatud vaid spetsiaalsetes libisemisvastastes kummitallaga batuudisokkides või kummitallaga võimlemis-sussides!


Ooot, mis see täpselt tähendab? Kes peab kandma? Mida peab kandma.. 🤯

Et kõik küsimused saaks vastused ja et kõik oleks täitsa selge – kogu vajalik info on siinsamas lehel olemas 👇

 1. Kas ma võin tulla lihtsalt tavaliste sokkidega?
  1. Super-turvalise ja super-hügieenilise külastuse huvides on spetsiaalsed kummitallaga libisemisvastased batuudisokid ainuõige valik!
  2. Kui soovid kasutada atraktsioone (batuudiareenid, ronimislinnakud ja väiksemad ronikad, minirattad ja avatud ala (palli)mängud), siis palume sul kanda batuudisokke. Tavaliste sokkidega lihtsalt libiseb kergemini (nii batuudil kui ka pukkidel või lihtsalt vaibal) ja kahjuks tuleb siis ette ka rohkem õnnetusi ja ohtlikke olukordi. Muideks! Meie teine variant (sokkide kohustuslikuks tegemise kõrval) oli oma keskuses hüppamise ja jooksmise keelamine (nagu koolis vahetunnis..), aga siis tundus sokkide kohustuslikuks tegemine palju mõistlikuma variandina.
  3. Hügieenilisuse mõistes ei ole kummitallaga sokkidel ja tavasokkidel vahet; seejuures on mõistlik külastuse jooksul pigem ühte paari sokke kanda (ja mitte pidevalt sokke vahetada, olles atraktsioonidel või niisama avatud alal).
 2. Aga kas ma võin tulla sukkadega (need õhukesed 20DEN..)?
  1. Tulla ikka võib, seejuures kõigile atraktsioonide kasutajatele kehtivad samasugused reeglid – jalas peavad ikka olema kummitallaga libisemisvastased sokid.
 3. Kui ma ei kasuta ühtegi atraktsiooni (luban🤞) ja olen täiskasvanud inimene (saatja, õpetaja grupiga kaasas, (vana)vanem peotoa külalisena), kas ma siis ka pean kandma spetsiaalseid batuudisokke?
  1. Nonii, avastasid loophole’i, aga täpselt nii ongi – lihtsalt saatjana ja külalisena, kes ei turni ega roni ega kasuta ühtegi atraktsiooni, on tavaliste sokkide kandmine lubatud. Juhime lihtsalt tähelepanu sellele, meie keskuses ei ole paljajalu olemine enam lubatud.
 4. Miks peab kandma batuudisokke?
  1. Nii on kõige turvalisem (lausa super-turvaline), sest
   1. Batuudisokid on libisemisvastase tallaga. Vähem libisemisi = vähem ootamatuid ja kontrollimatuid kukkumisi ja libastumisi.
   2. Sokkides varbad jäävad palju väiksema tõenäosusega kuhugi vahele (kui paljad varbad).
   3. Nii on parem nakkumine batuudipinnaga, mis omakorda on turvalisem harjutamiseks ja hüppamiseks + nii on lihtsam hoida tasakaalu ja teha kontrollitud maandumisi.
  2. Nii on kõige hügieenilisem (siia alla liigitame ka saatjate tavasokkide kandmise) – meie puuvillasest batuudisokid on mugavad ja hingavad, hoiavad tallad kuivana.
 5. Mis on spetsiaalsed batuudisokid?
  1. Kummitallaga libisemisvastased sokid!
 6. Kas ma pean batuudisokid ostma Super Skyparkist?
  1. Sul on see võimalus, meie soovitame oma sokke väga!
   1. Super Skyparki batuudisokid on väga ilusad, väga vastupidavad ja väga hea hinnaga.
   2. Super Skyparki logo ja mustritega siniseid ja kollaseid batuudisokke on võimalik osta peakassast, KingiPood kauplusest ja Balbiino jäätisekohvikust (mängualas sees).
   3. Lisaks on Super Skyparki batuudisokke üsna igas suuruses: 21-47; meilt on batuudisokke osta kõige mugavam.
  2. Ja vastuseks päris küsimusele – aktsepteerime oma keskuses kõiki libisemisvastase silikoonist/kummitallaga sokke, need võivad olla ostetud kust tahes 🤸‍♀️
 7. Kas ma pean iga kord uued batuudisokid ostma?
  1. Ei pea! Batuudisokid peaks olema puhtad ja aukudeta, igaühele jääb võimalus ise hinnata, millal peaks uued sokid ostma.
 8. Kasutan väikelapsega ainult väikest ronilat ja liumägesid, kas siis peavad olema meil mõlemal batuudisokid?
  1. Batuudisokkide kandmine on peamiselt atraktsioonidel turvalisuse tagamiseks – sellisel juhul on lubatud mitte-lõbutseval, atraktsioone mitte kasutaval ja võimalikult emotsioonitult keskust külastaval täiskasvanul kanda tavalisi sokke.
 9. Kui ma kasutan ainult mündiga opereeritavaid mängu-automaate, kas ma siis ikka pean kandma batuudisokke?
  1. Ainult mänguautomaatide kasutajal pole tõesti spetsiaalseid sokke vaja 😅
 10. Mul on kaasas beebi, kelle aeg-ajalt tõstan vankrist välja, kas tal peavad ka olema batuudisokid?
  1. Ei pea! Kui väike beebi innukalt atraktsioonidele minema hakkab, siis peab muidugi batuudisokid jalga panema.
 11. Kas võib kanda sisejalanõusid, kui tald on puhas ja libisemisvastane?
  1. Sisejalanõude kandmine ei ole lubatud, küll aga lubame kanda akrobaatika- ja võimlemis-susse (piisavalt pehmed, samas vajaliku libisemisvastase tallaga).
 12. Mul/lapsel on tugitaldadega jalanõud, mida on soovitatav kanda kogu aeg, miks ma ei või vajalikke sisejalanõusid kanda?
  1. Oleme valmis vastu tulema väga põhjendatud juhtumitele, seega sellisel meditsiinilisel põhjusel sisejalanõude kandmist me muidugi ei keela! Meil on heameel, kui sellisest erivajadusest meid (näiteks teenindajat kassas) kohe külaskäigu alguses teavitate, siis on jalanõude kandmise põhjus kohe selge ja keegi külaskäigu ajal selle teemaga enam ei tülita.
 13. Kas võib kanda akrobaatika-/võimlemis-susse?
  1. Jah, see on lubatud! Pehmed sussid on igati OK.
 14. Miks see reegel nüüd tuli? Olen käinud Skyparkis ja Super Skyparkis juba 10 aastat.. miks varem ei pööratud tähelepanu hügieenile ja turvalisusele?
  1. Muuseas, alati on hoolitud ja ikka endiselt hoolime edasi; pöörame jätkuvalt tähelepanu hügieenile ja turvalisusele. Sokkide kandmise kohustus tuli nüüd, sest saime ise ka aru, et jagatud vastutusega on lihtsam seda hügieenilisust ja turvalisust tagada. Ükski batuudijuhendaja vile ega noomitus ei suuda libisemist ära hoida, aga sokid suudavad. Ükski batuudijuhendaja ei saa nõuda varbaküünte lõikamist ja jalgade pesemist, aga sokid saavad need varbad kõik ilusti peitu panna 😅
 15. Kas on tehtud riskianalüüs tõestamaks, et õnnestusi on spetsiaalsete kummitallaga sokkide kandmisel vähem kui tavasokkides paljajalu külastamisel?
  1. Selliseid uuringuid ja riskihindamisi on tehtud palju ja üle maailma; just selliste uuringute põhjal on enamus batuudikeskuseid (taaskord, üle maailma) rakendanud libisemisvastaste sokkide kandmise kohustuse – libisemisvastaste nakkuvate kummi-/silikoontallaga sokkide kandmine vähendab libisemise võimalust oluliselt.
  2. IATP (International Adventure & Trampoline Park Association) on organisatsioon, kelle välja antud turvalisuse suunal tehtud soovitusi üldiselt jälgitakse; sama teeme ka meie.
 16. Miks spetsiaalsed sokid nii paksud on? Mu jalad higistavad rohkem ja see ei tundu hügieenilisem?
  1. Super Skyparki batuudisokid on puuvillasest ja hingavast materjalist; talla küljes olevad kummi-mustrid teevad sokid natuke jäigemaks – siis võivad tunduda sokid justkui paksemad. Sokid peavad olema tihedalt ümber jala, see võib samuti tekitada tunde, et justkui oleks jalad higisemad. Igal juhul on sokkide kandmine hügieenilisem kui lihtsalt higiste jalgadega hüppamine, selles oleme kõik ühel meelel, eks 😅
 17. Kas võin peotoa tühistada vähem kui 14-päevase etteteatamisega, kui te olete ühepoolselt esitanud lisatingimusi, mis tekitavad mulle lisakulutusi?
  1. Peotoa tühistamise üldised tingimused asuvad SIIN, nende juurde jääme ikka endiselt.

 

Kui midagi jäi veel selgusetuks, siis vastame küsimustele heameelega!

Palun võta ühendust meili, telefoni või Facebook chati/instagrami DM’i kaudu:

 

🤸‍♀️🤸‍♂️🤸🏃🏃‍♂️🏃‍♀️